dideli  vaikai nemokami šablonai pildymui savianalizei
dideli  vaikai nemokami šablonai pildymui savianalizei

Mokytis galime kiekvienas. Dideli vaikai nori dalintis žiniomis ir priemonėmis savęs ir aplinkinių pažinimui.

Sklandžiausios pradžios statomos nuo susipažinimų. Nepamirškite tam skirti daug laiko klasėse, o gal galima pradėti ir namuose, aptariant, kaip galima pradėti pokalbius ir kokius įdomius dalykus apie save galima papasakoti? Juk ir suaugusieji mėgsta prie kavos puodelio pasipasakoti apie aplankytas šalis! Leiskime klasėse tai patirti ir vaikams. Atsisiųskite susipažinimo "plano" pavyzdį.
ĮRANKIS PRISTATYTI SAVE KITIEMS PAGAL MĖGSTAMIAUSIUS DALYKUSĮRANKIS PRISTATYTI SAVE KITIEMS PAGAL MĖGSTAMIAUSIUS DALYKUS
kaip pristatyti save kitiems
kaip pristatyti save kitiems
Užsisukę savuose darbuose, kartais taip įsijaučiam, kad nė nemėginame savo būsenos keisti. Kartais atrodo, kad taip ir turi būti - artėja ruduo, o kartu ir melancholija.

Ką aš siūlau? Stabtelėti. Tik dešimčiai minučių. Neilgam. Ir įsiklausyti į "čia ir dabar" momentą. Kas vyksta aplink Jus? Ką matote? Ką girdite? Ką užuodžiate? Ką galite paliesti? Paragauti? Atlikite mano siūlomą pratimą ir parašykite, prašau, kad dešimt minučių leido Jums pasijusti džiaugsmingiau bent valandėlei
SAVIUGDOS ĮRANKIS SĄMONINGUMUI
SAVIUGDOS ĮRANKIS SĄMONINGUMUI
Tėvystė - tarsi kelionė su begale pakilimų ir nusileidimų. Šis leidinys - vienos iš kelio atkarpų gidas, drąsinantis ieškoti išeičių, padedntis susidėlioti mintis ir veiksmų planą, skatinantis kurti lygiavertį santykį.

39 puslapių gide rasite:

-Kodėl svarbu kalbėti apie tvarką ir susitarimus;
-Vaikų raidos etapai ir atsakomybės pagal amžiaus tarpsnius;
-Kaip ugdyti vaiko atsakomybės jausmą?
-Susitarimai. Kaip, kiek, kada ir kur;
-Kas dažniausiai “slepiasi” po netinkamu vaikų elgesiu;
-Neefektyvūs suaugusių bendravimo būdai;
-Kaip teikti pozityvų grįžtamąjį ryšį;
-Kaip “planuoti” netinkamo elgsio pokytį;

Leidinio pabaigoje - savirefleksijos užduotys, padedančios geriau suprasti esamą šeimos situaciją ir padedančios planuoti pokyčio žingsnelius. Taip pat - priedai ir įrankiai sklandesniam susitarimų kūrimui.

Kiek daug mus gali išmokyti patys vaikai! Jei tik grįžti galėtumėme į vaiko pasaulį, būtų viskas daug paprasčiau. Ten trauklapiai gydo mirtinas žaizdas, medžio šakos virsta burtininkų lazdelėmis, popierinė skiautė - boingu 747, o pririšta pirštinė - mielu šuneliu.

Kai su vaikais kalbamės apie sudėtingus dalykus, būtina nepamiršti to jų gebėjimo gyventi pasakoje. Kuo ilgiau naudosis savo galiomis, tuo stipresni užaugs. Nes terapijos dovana yra būtent apie vidinio pasaulio dėsnių tvirtumą. Ne apie išorinių griuvėsius.

Padedu čia vieną savo sukurtų užsiėmimų su vaikais - spalvų terapiją. Pakalbėkite, kokią kiekviena spalva asociaciją vaikui sukelia ir kaip tuo galima pasinaudoti tada, kai to labiausiai prireikia. Tai lyg burtų lazdelės ištraukimas nelaimės atveju. Patikėkite tuo patys. Jie tuo tiki.

vaivorykste dideli vaikai terapija
vaivorykste dideli vaikai terapija
Kas Jus veda, palaiko, padeda išbūti, susikaupti, motyvuoja. Savo resursus peržiūrėti ir atpažinti taip pat svarbu, kaip prieš žiemą uogienių sandėliuko turinį revizuoti. Ką gali žinoti, koks gripas užpuls ir kokių uogų uogienės prireiks. O gal ir grybą vieną kitą pasidžiovinti pravartu.

Kokius Jūs resursus savyje turite ir vertinate? Kokių jų trūksta? Kaip jais pasipildyti?